Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Pozytywna inwestycja powiatu krośnieńskiego. Początek w Jasionce

droga jasionka

W dniu dzisiejszym (21 września 2016 r.), pracownicy Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, rozpoczęli remont drogi Jasionka- Lubatowa, który jest częścią inwestycji powiatu krośnieńskiego.

Inwestycja ta polega na przebudowie dróg powiatowych Nr 2001 R Rogi- Lubatówka- Lubatowa, Nr 1999 R Dukla- Lubatowa, Nr 2000 R Równe- Lubatowa wraz z budową chodników i odcinkowym wzmocnieniem nawierzchni w miejscowościach Rogi, Lubatówka, Lubatowa, Cergowa, Jasionka i Równe. Zadanie to jest realizowane z budżetu powiatu. Wsparły go także gminy Dukla, Miejsce Piastowe i Iwonicz Zdrój. Całkowity koszt to 4 426 703 zł.

Prace remontowe w Jasionce rozpoczęły się o godz. 8 rano od strony Lubatowej. Rozścielacz masy drogowej i walce oraz kilka samochodów układały warstwę czarnej nawierzchni. Po godz.13.00, kiedy trwała przerwa, zostało położone ok. 400 z zaplanowanych na środę, 650 ton. „Położyliśmy 800 ton dzisiaj. Jak dopisze pogoda, to mamy nadzieję, że skończymy pracę do wtorku. Nie ma problemu z kierowcami samochodów osobowych i dostawczych, którzy chcąc dojechać do Lubatowej, bądź Iwonicza Zdroju. Informacje o utrudnieniach przekazują nasi pracownicy w centrum wioski, tak aby można było zjechać na boczną drogę tzw. Zapłocie. Wracając do Dukli muszą dołożyć kilka kilometrów i jechać przez Rogi lub Równe. Rozumieją ten fakt także mieszkańcy wioski, którzy z radością przyjęli decyzję o remoncie. Informacja dotarła do Jasieńszczan podczas ogłoszeń parafialnych w ostatnią niedzielę” – powiedział nam sołtys Jasionki, Zbigniew Głód, kierowca RBDiM w Krośnie, wykonawcy drogi.

 droga jasionka

Obecnie układany jest profil, czyli warstwa masy o grubości 6 cm, a następnie warstwa ścieralna, od której zależy przyczepność, współczynnik tarcia, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zabezpieczy także przed wpływem czynników atmosferycznych. Następnie zostaną sklejone krawędzie i wysypane pobocze.

Najważniejsze po oddaniu drogi do użytku jest to, by na bieżąco były oczyszczane rowy i pobocza, aby woda nie płynęła drogą. Miejmy nadzieję, że jej wytrzymałość będzie duża, a mieszkańcy będą się cieszyć z jej długiej trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *