Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Konkurs amatorskich skoków narciarskich w Dukli

skoki narciarskie Dukla

W niedzielę 5 lutego na Frankowie (534 m n.p.m.) – najwyższym wzniesieniu w Dukli zorganizowano zawody w skokach narciarskich.

Konkurs rozegrany został na skoczni K25 wybudowanej w latach 70-tych, na której w tamtym okresie organizowane były lokalne zawody skoków narciarskich. Później obiekt ten został zniszczony przez wandali, którzy zniszczyli wieżę sędziowską i drewniany najazd. Przetrwał jedynie próg, który służy do dziś. Kilkanaście lat temu na skoczni również rozgrywane były konkursy skoków, lecz później o Frankowie słuch zaginął, aż do ubiegłej niedzieli, kiedy to grupka osób postanowiła powrócić do dawnych czasów i zorganizować otwarte amatorskie zawody w skokach narciarskich.

Bardzo dobra organizacja oraz niesłychany rozgłos tych nietypowych zawodów zgromadził pod skocznią około stu kibiców, a na niej 22 skoczków, wśród których nie zabrakło również zawodników z Jasionki. Swoich sił w skokach postanowili spróbować: Marcin Barsznica, Piotr Malig, Marcin Sikora oraz Grzegorz Barsznica. W zmaganiach pełnych wlotów i upadków zwycięzcą okazał się Paweł Gierlach z Iwonicza-Zdroju, były zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój – jednego z trzech najstarszych polskich klubów narciarskich. Drugie miejsce zajął Krzysztof Matusik z Lipowicy, a nasz mieszkaniec – Grzegorz Barsznica zajmując 3. miejsce stanął na najniższym stopniu podium. Pozostali zawodnicy z Jasionki: Marcin Sikora, Marcin Barsznica i Piotr Malig zajęli odpowiednio: 5, 9 i 12 miejsce.

skoki dukla

Warto zaznaczyć, że na wysokości zadania stanęli organizatorzy imprezy, którzy przed zawodami własnymi siłami odpowiednio przygotowali skocznię, na wypadek nieszczęścia zadbali o opiekę medyczną oraz o każdy szczegół, by konkurs przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Imprezą zainteresowali się również sponsorzy, którzy dla najlepszych ufundowali upominki, dzięki czemu zawody miały dodatkowy smaczek. Pierwsi trzej skoczkowie zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, a pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, na których czekała loteria z cennymi nagrodami, a także ciepła herbata i gorące kiełbaski.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a kibice podobnie jak i zawodnicy już czekają na kolejne zmagania. Ogrom pracy i zapał organizatorów, poparty środkami finansowymi od sponsorów i innych instytucji mogą sprawić, że skocznia znów stanie się miejscem zimowych spotkań mieszkańców Dukli i okolicznych wiosek, odzyska swój dawny blask i zacznie funkcjonować jak za najlepszych lat.

franków dukla

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 1. Paweł Gierlach
 2. Krzysztof Matusik
 3. Grzegorz Barsznica
 4. Grzegorz Jakieła
 5. Marcin Sikora
 6. Patryk Orlof
 7. Piotr Pietruszka
 8. Szymon Pac
 9. Marcin Barsznica
 10. Maciej Mierzejewski
 11. Damian Szczepanik
 12. Piotr Malig
 13. Wiktor Moszczyński
 14. Tomasz Baran
 15. Wojciech Baran
 16. Marcin Lenik
 17. Konrad Krowicki
 18. Dawid Zieliński
 19. Dawid Szczurek
 20. Maciej Brzana
 21. Mateusz Zarośliński
 22. Paweł Bogacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *