Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Ruszyła budowa hali sportowej w Jasionce

hala jasionka

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa sportowej infrastruktury dydaktycznej – hali sportowej przy Zespole Szkół w Jasionce.

O budowie hali sportowej w Jasionce mówiło się od dawna. Dopiero w zeszłym roku Gmina Dukla pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Rozpoczęcie robót planowane było jeszcze na koniec 2016 roku, lecz w pierwszym przetargu żadna z trzech zgłoszonych firm nie spełniła wymagań stawianych przez Gminę Dukla. Wykonawca robót został wybrany dopiero w drugim przetargu, który wygrała firma HAŻ-BUD z Gorlic. Po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy wykonawcy, 21 lutego rozpoczęły się prace budowlane. Budynek powstanie z gotowych materiałów, a jego główną konstrukcję stanowić będą stalowe słupy obudowane płytami warstwowymi. Hala sportowa będzie niewielkich rozmiarów: 12,28 metrów szerokości, 34,48 m długości i 9,63 m wysokości. Większą część budynku stanowić będzie sala gimnastyczna, a oprócz niej znajdzie się miejsce na szatnie, toalety, pokój nauczycielski i pomieszczenia magazynowe. Sala gimnastyczna o wymiarach ok. 24 na 12 m, przystosowana będzie do gry m.in. w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. W projekcie przewidziane są również drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, kotara grodząca, tablica wyników i inne niezbędne akcesoria spełniające standardy nowoczesnych hal sportowych. Koszt realizacji robót budowlanych wyniesie 2 249 987,20 zł, a termin realizacji tego przedsięwzięcia wyznaczony został na 31 października 2017 r.

Budowa sali gimnastycznej nie tylko zwiększy popularyzację sportu dla wszystkich mieszkańców Jasionki, ale przede wszystkim podniesie standardy edukacyjne, a młodzież szkolna w końcu doczeka się obiektu, gdzie będzie mogła odbywać lekcje wychowania fizycznego, które do tej pory prowadzone są na korytarzu szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *