Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

OSP Jasionka nagrodzona przez Fundację FAKTu i Grupę PZU!

osp jasionka

Jakiś czas temu można było usłyszeć o akcji prowadzonej przez Fundację FAKTu wraz z grupą PZU, w której do pozyskania było 40 zestawów medycznych PSP R1. Nasi Strażacy podjęli próbę nabycia sprzętu, która zakończyła się… sukcesem!

Ok. 700 z całej Polski – tyle właśnie zgłoszeń o wsparcie w postaci sprzętu wpłynęło do Fundacji FAKTu od jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z całego kraju. Swoich sił spróbowali również ratownicy z Jasionki, co okazało się trafnym pomysłem. Sprzęt, którego wartość wyceniania jest na ok 5 tysięcy złotych (w jego skład wchodzi: kompletnie wyposażony plecak PSP R1, deska ortopedyczna do transportu osoby poszkodowanej, szyny kramera stabilizujące złamania i zwichnięcia, zestaw hydrożeli na poparzenia) jako jeden z czterdziestu został wybrany i przekazany naszym ochotnikom. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż OSP Jasionka jest nieliczną jednostką na terenie naszej gminy, która dysponuje takim sprzętem medycznym!

Strażacy są przekonani, iż nowo pozyskany sprzęt pozwoli wzmocnić ich działania ratownicze, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to jak wszyscy wiemy zdarzają się chwile, że zima nie ma litości dla mieszkańców. Zablokowane przez zaspy drogi uniemożliwiają dojazdu służb ratunkowych do osoby poszkodowanej. Będąc w posiadaniu takiego sprzętu medycznego, strażacy są w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia nawet pieszo, podjąć działania ratownicze związane z udzieleniem pierwszej pomocy oraz transportu do najbliżej znajdującego się Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *