Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

„Zmiana warty” w Szkole Podstawowej w Jasionce

szkoła jasionka

Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre, a razem z nim nowy etap placówki w Jasionce. Szkoła ma nowego dyrektora.

Wieloletnia Pani dyrektor Danuta Ciuła po kilkudziesięciu latach pracy w Szkole Podstawowej w Jasionce przeszła na zasłużoną emeryturę. Jako gospodarz szkoły w wielkim stopniu przyczyniła się do jej rozwoju. Za czasów jej kadencji szkoła została rozbudowana, powstała także hala sportowa.

Na nowego dyrektora szkoły w Jasionce wybrana została Pani mgr Ewa Piróg. To absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakresie fizyki i matematyki. Pracę zawodową rozpoczęła w 2006 roku w Szkole Podstawowej w Łężanach, rok później zaczęła pracę w szkołach gminy Dukla jako nauczyciel matematyki i fizyki. Praca jako nauczyciel przedmiotów ścisłych to nie koniec jej rozwoju zawodowego. W 2012 roku uzyskała stopień nauczyciela mianowanego, a w roku 2016 nauczyciela dyplomowanego. Uwieńczeniem tego jest objęcie stanowiska dyrektora szkoły w Jasionce.

„Jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionce zamierza konsekwentnie dążyć do rozwoju placówki, tak aby była nowoczesną i przyjazną uczniom, rodzicom, nauczycielom. Będzie zarządzać nią w sposób czynny i innowacyjny. Kierując pracą szkoły chce być otwarta na kontakty ze środowiskiem lokalnym opierając się na wzajemnym partnerstwie, pełnym zaufaniu i szacunku.”

Nowej Pani dyrektor życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, a także pełni zapału i gotowości do podejmowania nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *