Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Jasionka uczciła 100-lecie Niepodległości

100-lecie niepodległości

11 listopada cała Polska obchodziła jubileuszową – setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak też było i w Jasionce.

W piątek 9 listopada w Domu Ludowym w Jasionce odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to, co wydarzyło się 100 lat temu, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała Niepodległość.

Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców Jasionki i rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nowa Pani Dyrektor Ewa Piróg powitała zaproszonych gości oraz oficjalnie rozpoczęła uroczystą akademię. Zgromadzeni mieszkańcy Jasionki przez blisko godzinę mogli podziwiać występ słowno-muzyczny wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jasionce. Bohaterzy ubrani w stroje szlacheckie przenieśli się w przeszłość, a swym występem przedstawili to, w jak trudnych czasach przyszło żyć Polakom walczącym o Niepodległość. Młodsza część występujących zaprezentowała doskonały taniec z flagą Polski, który bardzo spodobał się widowni, która na koniec wszystkich wykonawców nagrodziła gromkimi brawami.

Po przedstawieniu wszyscy zgromadzeni odśpiewali polskie pieśni patriotyczne takie jak: „Rozkwitały pąki białych róż” „Pierwsza Brygada” czy „Rota”. Gdy uroczystość zbliżała się ku końcowi głos zabrali zaproszeni goście, m.in. Radna Powiatu krośnieńskiego Pani Józefa Winnicka–Sawczuk czy emerytowana Pani Dyrektor Danuta Ciuła, która dziękując za zaproszenie wyraziła podziw dla pracy organizatorów oraz powiedziała kilka słów o wychowaniu w patriotyzmie. Na koniec Pani Dyrektor Ewa Piróg, podziękowała przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej jubileuszowej akademii.

Zorganizowana uroczystość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, była nie tylko świetną inicjatywą, ale przede wszystkim doskonałą lekcją historii dla młodszych i starszych mieszkańców Jasionki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *