Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Mieszkańcy Jasionki kibicowali skoczkom

Zakopane 2019

W weekend 19,20 stycznia w Zakopanem odbyły się dwa konkursy w skokach narciarskich. Flagę z napisem „JASIONKA k. DUKLI” można było zauważyć na antenach telewizyjnych TVP.

Zimowa „stolica” Tatr tonęła w biało-czerwonych barwach: flagach, szalikach i kapeluszach. Zawody Pucharu Świata na żywo obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów, wśród których nie zabrakło mieszkańców Jasionki. Imponująca flaga z napisem „JASIONKA k. DUKLI” świetnie propagowała naszą miejscowość, a w telewizji publicznej często pojawiały się obrazki z trybun, na których kamery pokazywały naszą flagę.

jasionka k.dukli

Seria próbna przed konkursem drużynowym przyniosła już zapowiedź wielkich emocji i pozytywnych wrażeń. W sobotnim konkursie rywalizowało dziesięć ekip z Polski, Norwegii, Niemiec, Austrii, Słowenii, Japonii, Szwajcarii, Czech, Kazachstanu i Rosji. Emocje sięgały zenitu kiedy skakali reprezentanci Polski. Największy wybuch radości na trybunach słychać było po skoku Dawida Kubackiego, który ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi, skacząc 143,5 metra! Mimo, iż Polacy byli faworytami w konkursie drużynowym ostatecznie zajęli 3. miejsce w zawodach, które wygrali Niemcy z 0,1 pkt przewagi nad Austriakami.

jasionka koło dukli

Niedzielny konkurs indywidualny również dostarczył sporych emocji, lecz nie był udany dla naszych skoczków. Mieszkańcy Jasionki już o godzinie 13:00 zameldowali się na trybunach, by zająć jak najlepsze miejsce widokowe, a flaga Jasionki częściej pojawiała się na telewizyjnych ekranach. Konkurs zakończył się wygraną Stefana Krafta, a najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 12. miejsce. Kamil Stoch po nieudanej pierwszej próbie, skacząc na odległość 122,5 m, nie zakwalifikował się do drugiej serii i zajął aż 36 miejsce. Po zakończonym konkursie kibice z Jasionki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i pełni wrażeń w dobrych humorach wrócili w rodzinne strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *