Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Siatkarze zakończyli sezon ligowy

Olimpia Jasionka

Pierwszy sezon za nami. Na szóstym miejscu ligowe zmagania zakończyli siatkarze nowej drużyny SKF „Olimpia” Jasionka.

Początek sezonu to kompletowanie drużyny i wielka niewiadoma dotycząca tego, jak wyglądać będzie nadchodzący sezon ligowy. Dzięki uprzejmości nowej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionce mgr Ewy Piróg, współpracującej ze społecznością lokalną, we wrześniu ubiegłego roku treningi na hali sportowej rozpoczęła nowa drużyna siatkarska „Olimpia” Jasionka, która na chwilę obecną jest jedyną drużyną siatkarską w Gminie Dukla. Kompletowanie kadry było nie lada wyzwaniem, gdyż Amatorska Liga Siatkówki, wbrew pozorom nie stoi na tak niskim poziomie jak wskazuje jej nazwa. Niestety siatkówka nie jest tak popularnym sportem drużynowym w naszym regionie jak choćby piłka nożna, a każdy lepszy zawodnik z okolicy gra już lepszym klubie, reszta uprawia ten sport tylko rekreacyjnie. Kompletowanie kadry trwało dość długo, lecz z dnia na dzień lista chętnych do gry była coraz dłuższa i prezentowała się coraz lepiej. Ostatecznie drużyna z Jasionki skompletowała kadrę i mogła przystąpić do rozgrywek ligowych.

Data 5 października 2018 przeszła do historii jako pierwszy siatkarski mecz ligowy w Jasionce, do której zawitała drużyna z Wiśniowej. Pierwszy pojedynek nie skończył się innym wynikiem, jakiego większość się spodziewała, bowiem to goście wywieźli z Jasionki 3 punkty. Kolejne spotkania również kończyły się podobnymi wynikami, lecz gra z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. Pierwszy sukces przyszedł już po 2. miesiącach treningów, kiedy Olimpia Jasionka wzięła udział w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości o puchar dyrektora MOSiR Dukla. Siatkarze z Jasionki zajęli wysokie II miejsce, spośród pięciu drużyn biorących udział w turnieju, pokonując m.in. ligowego rywala Unię Krościenko Wyżne 2:0 (25:22, 25:17) oraz ulegając najlepszej drużynie w zawodach SKM Kopytowa 0:2 (23:25, 20:25). Na rewanż nie trzeba było długo czekać, ponieważ miesiąc później, obie drużyny spotkały się w lidze i tym razem triumfowała Jasionka 3:1 (25:23, 17:25, 25:23, 25:23). Oczekiwania przed startem rozgrywek nie były zbyt duże, gdyż zawodnicy wcześniej nie znali się osobiście, nie mówiąc o wspólnej grze. Z biegiem czasu ta wyglądała coraz lepiej, co nie zapobiegło temu, że drużyna ostatecznie zajęła 6 miejsce w ligowej tabeli. Mimo zakończenia sezonu zespół nadal odbywa treningi na hali sportowej, a w okresie letnim trenował będzie na klubowym boisku trawiastym przy Domu Ludowym. Władze klubu poszukują zawodników, którzy mogliby stanowić wartość dodaną w drużynie, wnieść coś do gry oraz stanowić o sile zespołu.

Koniec sezonu ligowego to początek czegoś nowego. W lutym 2019 roku staraniem kilku młodych ludzi powstało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Olimpia” Jasionka. Skład stowarzyszenia przedstawia się następująco:

Zarząd
Rafał Jakieła – Prezes Zarządu
Damian Raś – Wiceprezes
Marek Drozd – Skarbnik
Artur Śliwiński – Sekretarz

Komisja rewizyjna
Kamil Kopciuch – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Paweł Barsznica – Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
Marcin Barsznica – Członek Komisji Rewizyjnej

Jak czytamy w statucie stowarzyszenia, jego celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, wychowanie przez kulturę fizyczną oraz działanie na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów, na których działa stowarzyszenie. Powstała organizacja póki co skupia się na propagowaniu piłki siatkowej, lecz władze stowarzyszenia mają w planach rozwijanie również innych dyscyplin sportu oraz postaw otwartości i tolerancji społecznej. Zarząd stowarzyszenia poszukuje sponsorów w postaci firm i osób fizycznych, które mogłyby w sposób finansowy lub rzeczowy przyczynić się do rozwoju organizacji. Stowarzyszenie już przygotowuje się do organizacji pierwszej imprezy jakiej w Jasionce jeszcze nie było…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *