Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Turniej tenisa przeszedł do historii

turniej jasionka

W sobotę 6 kwietnia na hali sportowej w Jasionce odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora SP Jasionka.

Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej OLIMPIA Jasionka. Promocja zawodów ruszyła już w połowie marca. Inicjatorzy tej imprezy sportowej rozpowszechnili informacje o turnieju w Szkole Podstawowej w Jasionce, na miejscowych tablicach ogłoszeń oraz w Internecie. Z tego tytułu powstał nawet film promujący to wydarzenie.

Organizatorzy początkowo przewidzieli aż 10 kategorii wiekowych, lecz na skutek braku zainteresowania w najmłodszych grupach chłopców i dziewczynek oraz zawodników ze Szkół Ponadgimnazjalnych, postanowili usunąć te kategorie, a licznie zgłoszonych mężczyzn podzielić na dwie grupy, młodszą do 30 roku życia oraz starszą 30+. Ostatecznie turniej rozegrano w 7 kategoriach, a udział wzięło w nim 33 zawodników.

turniej tenisa jasionka

Po 4-godzinnych zmaganiach i rozegranych łącznie 69 pojedynkach, wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii. Na początku rozdania nagród wyróżniony został Paweł Filip jako najmłodszy uczestnik, który z uwagi na brak konkurencji w swojej kategorii, nie mógł wziąć udziału w turnieju. Następnie przystąpiono do nagradzania zwycięzców. W swoich kategoriach wygrywali: Lena Miśkowiec, Gracjan Kotłowski, Emilia Możdżan, Wiktor Kotłowski, Kamil Szyszlak, Natalia Wróbel oraz Piotr Miśkowiec.

Szczegółowe wyniki dostępne tutaj.

jasionka koło dukli

Wszyscy, którzy znaleźli się na podium zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Wyróżnienia wręczali: Ewa Piróg – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasionce, Adam Szczurek – sołtys sołectwa Jasionka, Bogusław Karkoszka – Radny Rady Miejskiej w Dukli oraz Rafał Jakieła – prezes SKF Olimpia Jasionka.

maxima jasionka

Turniej nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie finansowe firm i osób prywatnych. Sponsorem głównym turnieju była krośnieńska firma MAXIMA zajmująca się sprzedażą i montażem pokryć dachowych. Dodatkowo organizację turnieju wsparły lokalne firmy: SEZAMEK JasionkaUsługi Dekarskie Jasionka oraz transport-weselny.pl. Organizatorzy turnieju w sposób szczególny chcą podziękować Radnemu Rady Miejskiej w Dukli – Panu Bogusławowi Karkoszce, który nie tylko pomógł w jego organizacji, ale także udzielił wsparcia finansowego. Dodatkowo pragniemy podziękować każdemu, kto w nawet najmniejszy sposób przyczynił się do tego, by to wydarzenie mogło się odbyć. Dyrektorowi MOSiR Dukla – Panu Michałowi SzopiePani Dyrektorksiędzu proboszczowiPatrycji Karkoszka oraz sędziom (Maciej BarsznicaNatalia WróbelWiktor KielarMałgorzata Wróbel), którzy w sposób poważny podeszli do swojej roli.

jasionka turniej

Turniej jak na pierwszą edycję cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczestników, ale także kibiców, którzy przybyli wspierać swoich faworytów. Większość gości była pod wrażeniem organizacji wydarzenia, a niektórzy pytali już o kolejną edycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *