Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Turniej FIFA rozstrzygnięty

Turniej fifa

W sobotę 1 czerwca w Domu Ludowym w Jasionce odbył się Turniej FIFA 19 o Puchar Prezesa SKF Olimpia Jasionka.

W turnieju mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Jasionki oraz zawodnicy lokalnych drużyn: Huragan Jasionka i Olimpia Jasionka. Do rozgrywek zgłosiło się 16 zawodników, którzy zamierzali powalczyć o końcowe zwycięstwo. Organizatorzy zdecydowali, że turniej rozegrany zostanie systemem grupowym. Zajęło to co prawda więcej czasu, lecz każdy z graczy mógł mierzyć się w 3 pojedynkach. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy po 4 zawodników, a o wszystkim zdecydowało losowanie.

To, było o tyle ciekawe, że już na początku losowania można było stwierdzić, która z grup będzie nazwana „grupą śmierci”. Do grupy D, bo o niej mowa, trafili dwaj bracia i faworyci turnieju: Rafał Głód i Robert Głód, do których dołączył… Robert Głód II oraz najmłodszy z nich – Kacper Michalczyk. Pozostałe grupy były dość wyrównane, a po losowaniu można było przystąpić do rozgrywek.

Składy grup po losowaniu:
Grupa A: Adel Askri, Damian Raś, Marcin Barsznica, Kamil Kopciuch
Grupa B: Konrad Szczurek, Mateusz Skrzęta, Rafał Jakieła, Daniel Stanisz
Grupa C: Patryk Szczurek, Patryk Mroczka, Kamil Michalczyk, Paweł Barsznica
Grupa D: Robert Głód I, Robert Głód II, Rafał Głód, Kacper Michalczyk

Po trzech godzinach gry wyłoniono zwycięzców każdej z 4 grup, którzy awansowali do półfinałów. Te zaplanowano na godzinę 23:00, gdyż dwie godziny wcześniej wszyscy zawodnicy oraz pozostali mieszkańcy Jasionki, obejrzeli finał Ligi Mistrzów na wielkim ekranie. Na sali Domu Ludowego w Jasionce zgromadzili się kibice zarówno Liverpoolu, jak i Tottenhamu, a w lepszych humorach byli ci pierwsi, gdyż w 2. minucie meczu Mohamed Salah strzałem z rzutu karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Finał, w porównaniu do półfinałowych spotkań, nie należał do zbyt emocjonujących, a bramką na 2:0 pod koniec meczu Liverpool umocnił swoje prowadzenie i sięgnął po puchar.

O puchar walczyli również czterej zawodnicy turnieju, którzy wyszli ze swoich grup. Byli to: Marcin Barsznica, Daniel Stanisz, Rafał Głód oraz Paweł Barsznica. Ich mecze finałowe przestawiały się następująco:

Półfinał 1: Marcin Barsznica – Daniel Stanisz 1:0
Półfinał 2: Paweł Barsznica – Rafał Głód 0:5
Mecz o 3. miejsce: Paweł Barsznica – Daniel Stanisz 1:0
Finał: Rafał Głód – Marcin Barsznica 4:1

Zwycięzcą turnieju został Rafał Głód, który wygrywając wszystkie mecze zapewnił sobie końcowy triumf. Warto dodać, że zawodnik ten był poza jakimkolwiek zasięgiem pozostałych graczy, o czym świadczą jego wysokie wyniki oraz końcowy bilans bramkowy 22:2. Szczegółowe wyniki dostępne tutaj.

Trzech najlepszych zawodników turnieju zostało nagrodzonych pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Nagrody wręczali: Rafał Jakieła – Prezes SKF Olimpia Jasionka oraz Adam Szczurek – sołtys sołectwa Jasionka.

turniej fifa jasionka

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować burmistrzowi Gminy Dukla, Panu Andrzejowi Bytnarowi za nieodpłatne użyczenie sali w Domu Ludowym w Jasionce, Pani dyrektor Ewie Piróg za użyczenie rzutnika oraz wszystkim pozostałym, którzy użyczyli sprzętu i pomogli w organizacji wydarzenia.

Turniej FIFA19 połączony ze strefą kibica to kolejna inicjatywa SKF Olimpia Jasionka, jakiej w Jasionce jeszcze nie było. Warto dodać, że tego typu turnieje nie są zbyt często organizowane w okolicy, co jest dobrym impulsem do tego, by w przyszłości zorganizować turniej otwarty, w którym Jasionka miałaby godnego przedstawiciela. Tym bez wątpienia byłby najlepszy zawodnik rozgrywek – Rafał Głód.

[ ZDJĘCIA ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *