Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Piknik rodzinny za nami

piknik jasionka

W niedzielę 9 czerwca na stadionie sportowym w Jasionce odbył się Piknik Rodzinny, który licznie zgromadził mieszkańców Jasionki wraz z rodzinami.

Organizatorem wydarzenia była Rada Rodziców, we współpracy z Panią Dyrektor oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej w Jasionce. Inicjatorzy tej uroczystości stanęli na wysokości zadania zapewniając mieszkańcom Jasionki dużą dawkę rozrywki, a dzieciom doskonałą zabawę. Pogoda również dopisała, co tylko zachęcało do tego, by w piękne słoneczne popołudnie przyjść na stadion sportowy.

Oficjalne rozpoczęcie

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:00 w Domu Ludowym w Jasionce. Pani dyrektor Ewa Piróg, jako przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Jasionce, powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Andrzej Bytnar – burmistrz gminy Dukla, Józefa Winnicka Sawczuk – radna powiatu krośnieńskiego, Bogusław Karkoszka – Radny Rady Miejskiej w Dukli, Adam Szczurek – sołtys sołectwa Jasionka, ks Piotr Wojnar, przedstawiciele lokalnych jednostek oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Jasionki. Następnie głos zabrali Pan Andrzej Bytnar oraz Pani Józefa Winnicka-Sawczuk, którzy będąc pod wrażeniem sali wypełnionej po brzegi, zaznaczyli jak ważna jest rodzina oraz życzyli wszystkim dobrej zabawy.

przedstawienie jasionka

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodszych i starszych uczniów naszej szkoły. Piknik zorganizowany był przede wszystkim dla tych najmłodszych, którzy sami podczas występu zaznaczyli, że “dzieciom też coś od życia się należy”. Należały się też brawa, którymi nagrodzili ich licznie zgromadzeni mieszkańcy Jasionki.

Pokaz Fitness Latino Dance

Po akademii dalsza część uroczystości odbyła się na zewnątrz. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zajęć tanecznych Fitness Latino Dance. Występ poprowadziła Luiza Sokołowska – instruktor zajęć fitness, która wraz ze swoją grupą zaprezentowała układ taneczny do kilku współczesnych hitów. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć pokaz na żywo, co z pewnością zaprocentuje na przyszłych zajęciach fitness. Te odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:45 – 17:45 na hali sportowej w Jasionce.

Turniej klas

Dalsza część Pikniku to zawody sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jasionce. Dzieci i młodzież rywalizowały w takich konkurencjach jak m.in. skakanie w worku, przeciąganie liny, czy bieganie. Zawody podzielone zostały na kategorie wiekowe: klasy 0-III, IV-VI i VII-III G. Zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

turniej klas

Pokaz strażacki

Strażacy OSP Jasionka podczas niedzielnego Pikniku Rodzinnego zaprezentowali sposób postępowania w przypadku palącego się oleju. Prawdopodobnie wielu z nas odruchowo sięgnęłoby po wodę i to nią próbowało ugasić płomień. Nic bardziej mylnego. W takiej sytuacji najpierw należy wyłączyć prąd/gaz pod płonącym naczyniem, a następnie odciąć dopływ tlenu poprzez nałożenie szczelnej pokrywki lub wilgotnego ręcznika. Woda w żadnym wypadku nie jest odpowiednim rozwiązaniem, gdyż w połączeniu z rozgrzanym olejem stanowi wybuchową mieszankę, która może spowodować rozprzestrzenienie się ognia i w konsekwencji pożar. To sytuacja z życia codziennego, która może zdarzyć się nam w najmniej odpowiednim momencie.

Mecz piłkarski

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz, w którym zagrali ojcowie przeciwko uczniom. Początkowo nie wiadomo było, czego tak naprawdę się spodziewać. Zapewne wielu myślało, że młodzi, wybiegani chłopcy, dadzą solidną lekcję futbolu starszym, nie grającym już w piłkę ojcom. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a patrząc na skład drużyny ojców, już właściwie przed meczem wiadomo było, że młodzi zawodnicy nie mają większych szans na końcowy sukces. Na obronie zagrał Grzegorz Głód – podstawowy zawodnik i ostoja defensywy Huraganu Jasionka oraz Jarosław Gac – aktualny zawodnik Floriana Rymanów Zdrój. Na domiar “złego” na bramce stanął Mirosław Nowak – bramkarz posiadający duże doświadczenie w wyższych ligach rozgrywkowych. Skład drużyny ojców uzupełnili także inni aktualni i byli zawodnicy Huraganu Jasionka: Mariusz Szczurek, Dariusz Szczurek, Dawid Zima oraz Bartłomiej Książkiewicz. Już wynik do przerwy (3:0) potwierdzał to, że młodzi chłopcy mogą liczyć co najwyżej na bramkę honorową. Tą zdobył Konrad Szczurek, a była to bramka niebagatelnej urody. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1, a oprócz piłkarskich emocji liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

mecz jasionka

Bramki:
1:0 Dariusz Szczurek
2:0 Dawid Zima
3:0 Dariusz Szczurek
4:0 Marek Kielar
5:0 Bartłomiej Książkiewicz
5:1 Konrad Szczurek

Uczniowie: Kacper Michalczyk – Grzegorz Głód, Patryk Mroczka, Mateusz Skrzęta, Paweł Kowalewski- Kacper Ziębka, Szymon Uliasz, Konrad Szczurek, Szymon Szubrycht, Kornel Kowalewski – Patryk Szczurek oraz Emil Szuba, Dawid Chłap.

Ojcowie: Mirosław Nowak – Dariusz Szuba, Grzegorz Głód, Jarosław Gac, Grzegorz Szczurek – Grzegorz Uliasz, Grzegorz Możdżan, Piotr Szczurek, Dawid Zima – Dariusz Szczurek, Bartłomiej Książkiewicz oraz Marcin Oleksów, Mariusz Szczurek, Stanisław Torba, Marek Kielar.

Loteria fantowa

Podczas uroczystości czynny był bogaty bufet, a uczestnicy mogli również liczyć na wylosowanie cennych nagród głównych. Były to:

  • gra piłkarzyki ufundowana przez sklep sportowy SPORT-TEAM w Dukli
  • 2 zestawy  ufundowane przez sklep Zamex w Dukli – Roman Kaszuba
  • 2 karty prezentowe do wykorzystania w restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie
  • obiad rodzinny w restauracji Browar Dukla – Beata Zajdel
  • karnet rodzinny do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
  • karnet Rodzinny do muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
  • prezent od firmy kontrola pojazdów „Nypro Dukla”
  • bon o wartości 200zł ufundowany przez p. Macieja Kostyrę (do wybrana w sklepie Zamex w Dukli)

Na koniec warto wspomnieć o tych, bez których to wydarzenie by się nie odbyło. Blisko 60 firm i osób fizycznych wsparło tą inicjatywę. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za pomoc, która przyczyniła się do organizacji naszego Pikniku. Ten nie mógłby się odbyć też bez licznie przybyłych mieszkańców Jasionki, którzy jak widać chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach. Był to pierwszy od 3 lat Piknik Rodzinny w Jasionce, lecz nie wiadomo czy taka inicjatywa przyjmie się na stałe w naszej miejscowości. Organizacja tego wydarzenia wymaga z pewnością sporo wysiłku, lecz doskonałą odpowiedzią na pytanie czy warto, powinna być frekwencja podczas ostatniej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia (kliknij w zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *