Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Wicemarszałek Maria Kurowska odwiedziła Jasionkę. Nagrodzeni strażacy

Maria Kurowska

W piątek 23 sierpnia ze strażakami oraz społecznością lokalną Jasionki spotkał się wyjątkowy gość. Była nim Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pani Maria Kurowska.

Spotkanie, w którym mógł wziąć udział każdy z naszych mieszkańców odbyło się o godzinie 14:30 w Domu Strażaka w Jasionce. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości, przystąpiono do dyskusji na temat funkcjonowania oraz kwestii zapotrzebowania dla naszych strażaków.

OSP Jasionka

Biorąc pod uwagę fakt, iż nasi druhowie prężnie się rozwijają, posiadając tym samym znaczne braki w zakresie podstawowego wyposażenia jakim są m.in. ubrania specjalne, hełmy czy też różnego rodzaju sprzęt używany bezpośrednio w działaniach ratowniczo-gaśniczych, Pani Wicemarszałek postanowiła wesprzeć ich finansowo. Środki, którymi zostaną uhonorowani pochodzić będą z Funduszu Sprawiedliwości i wyniosą około 20 000 zł. 

Józefa Winnicka-Sawczuk

W spotkaniu, na którym omawiano również kwestie związane z przyszłymi inwestycjami na terenie naszej miejscowości, oprócz Pani Wicemarszałek obecni byli również: Radna Powiatu Krośnieńskiego – Józefa Winnicka-Sawczuk, która była pomysłodawcą oraz organizatorem tego spotkania, Zastępca Burmistrza Dukli – Łukasz Piróg, Sołtys – Adam Szczurek oraz Radny Jasionki – Bogusław Karkoszka.

Jasionka Dukla

Pani Maria Kurowska urodziła się 3 czerwca 1954 roku w Brzostku. W latach 2006-2010 pełniła funkcję Burmistrza Jasła, a od 2014 roku jest Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego. W tegorocznych wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydować do sejmu. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, nie było to ostatnie spotkanie z naszą społecznością. Strażakom serdecznie gratulujemy, a Pani Wicemarszałek życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzących wyborach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *