Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Remont toalet w Domu Ludowym w Jasionce

toalety dom ludowy jasionka

Staraniem Sołtysa Adama Szczurka oraz Radnego Bogusława Karkoszki toalety w Domu Ludowym przeszły gruntowną przebudowę. W piątek 20 września zakończył się ich remont.

Dom Ludowy w Jasionce jak sama nazwa wskazuje służy całej społeczności. W części budynku mieści się remiza miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, siedzibę mają tutaj dwa kluby sportowe, a także Koło Gospodyń Wiejskich. W sali na piętrze odbywają się liczne zebrania oraz różnego rodzaju uroczystości. Sala jest też wykorzystywana w celach komercyjnych m.in. na organizację wesel, których z roku na rok jest coraz mniej. Mieszkańcy jak i przyjezdni coraz częściej rezygnują z korzystania z Domu Ludowego przede wszystkim z uwagi na wygląd i bezpieczeństwo korzystania z łazienek.

 Odwieczne problemy

Toalety pamiętające lata 90-te XX wieku, czyli czasy budowy Domu Ludowego, odstawały od współczesnych standardów. Niedomykające się i zniszczone drzwi, brak właściwego oświetlenia, staroświeckie płytki i glazura to jedno, ale znacznie gorsze było ich funkcjonowanie. Na skutek niedrożnego przyłącza kanalizacyjnego w czasie organizacji większych imprez posadzka w toaletach była niemalże w całości pokryta wodą. Awarii ulegała też instalacja wodna tj. baterie i elementy armatury, a najgorszy był brak ogrzewania oraz ciepłej wody.

toaleta

Zaangażowanie i wspólny cel

Remont toalet w Domu Ludowym w Jasionce był podstawą i pierwszym celem nowego Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. Końcem maja 2019 roku Adam Szczurek – sołtys naszej miejscowości oraz Bogusław Karkoszka – Radny Rady Miejskiej w Dukli wystosowali pismo do władz Gminy Dukla o wsparcie finansowe na remont toalet. Konieczność przeprowadzenia remontu była tematem powszechnie znanym, jednak to, kiedy uda się to zrobić, zależało od wielu czynników. Minęło kilka miesięcy, gdy Burmistrz Gminy Dukla Pan Andrzej Bytnar dał zielone światło, dzięki czemu w sierpniu 2019 roku ruszył remont. Przebudowa łazienek polegała przede wszystkim na wymianie instalacji kanalizacyjnych, budowie ścianek, położeniu płytek, wymianie stolarki drzwiowej oraz wyposażeniu łazienek i toalet.

remont toalet jasionka

Nowa jakość

Wnętrze łazienek w Domu Ludowym w Jasionce nie przypomina już lat 90-tych ubiegłego wieku, ale spełnia najnowsze standardy. Efekt końcowy, jaki udało się osiągnąć jest sumą zaangażowania wielu osób. W pierwszej kolejności należy podziękować władzom Gminy Dukla: Panu Burmistrzowi Andrzejowi Bytnarowi oraz Zastępcy Burmistrza Panu Łukaszowi Piróg, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Wszystko nie mogłoby się odbyć, gdyby nie inicjatywa sołtysa naszej miejscowości Adama Szczurka oraz pomagającym mu Bogusławowi Karkoszce oraz Pawłowi Szczurkowi. W akcji remontowej wzięła udział też Rada Sołecka, która popołudniami przychodziła pomagać w pracach, by te zakończyły się szybciej. Bardzo pomocne były również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które poprzez prace porządkowe również przyczyniły się do tego, by wyremontowane toalety nabrały nowego wyglądu. Zaangażowanie mieszkańców w realizację tego zadania widać było na każdym kroku. W imieniu sołtysa i własnym dziękujemy każdemu, kto nawet w najmniejszym stopniu przyczynił się do realizacji tego przedsięwzięcia.

remont jasionka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *