Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Nowa brama, wyremontowany garaż. Remont remizy zakończony

straż jasionka

Po wieloletnich staraniach udało się w końcu wyremontować garaż w remizie OSP Jasionka. Powiększeniu uległa również brama wyjazdowa.

Straż Pożarna to służba, która cieszy się dużym szacunkiem i wysokim poziomem zaufania społecznego. Nic więc dziwnego, gdyż jest to zawód, który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców. W naszym kraju podziału można dokonać na dwie grupy: składające się z zawodowców oraz ochotników. Jednak to ci drudzy w znacznej części przypadków jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia, stawiając czoła zagrożeniu w jego najniebezpieczniejszej fazie. Dlatego też bardzo ważną kwestię stanowi poziom posiadanego wyposażenia – również tego socjalnego.

Środki pozyskane z Komendy Głównej PSP (18.000 zł) oraz Gminy Dukla (16.800 zł) sprawiły, iż w sierpniu br. ruszył remont remizy strażackiej OSP Jasionka. W skład inwestycji, której koszt wyniósł prawie 35.000 zł weszło: wykonanie nowej posadzki, ułożenie płytek na ścianach, malowanie sufitu, wymiana drzwi, a także wymiana oświetlenia garażu.

remiza osp jasionka

Kolejnym elementem, który należy wyszczególnić jest zakup nowej bramy garażowej. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi automatycznego otwierania/zamykania przy pomocy pilota, czas wyjazdu strażaków zdecydowanie się skróci. Ponadto zamontowana brama jest zdecydowanie większa od poprzedniej, co otwiera możliwość pozyskania nowszego samochodu ratowniczo-gaśniczego o znacznie większych gabarytach.

W ostatnim czasie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasionce przechodzi lekką przebudowę. Oprócz prac remontowych, nasi ratownicy pozyskali również środki finansowe pochodzące z Funduszu Sprawiedliwości (o czym pisaliśmy tutaj), które niebawem przeznaczą na zakup nowego ubioru specjalnego oraz niezbędnego sprzętu. Niestety, pomimo iż jednostka ciągle się rozwija, naszą miejscowość oraz gminę zabezpiecza samochód będący własnością OSP Barwinek, który tamtejsi druhowie wypożyczyli Jasionce do końca 2019 roku. Co dalej? Jeśli do końca tego roku nie uda się pozyskać żadnego samochodu ratowniczo-gaśniczego, Jasionka prawdopodobnie zostanie bez pojazdu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *