Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Siatkarze zaczynają sezon

Olimpia Jasionka

W nowej lidze i z nowymi zawodnikami rozpoczną sezon siatkarze SKF „Olimpia” Jasionka. Za tydzień ruszają rozgrywki.

Liga żmigrodzka

Amatorska Liga Siatkówki Krosno, w której dotychczas występowali nasi zawodnicy, w tym sezonie odchodzi w niepamięć. Trzy drużyny chętne do gry to zbyt mało, by rozpocząć sezon. W związku z takim obrotem spraw, siatkarze SKF „Olimpia” Jasionka wystartują w Amatorskiej Lidze Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród. To rozgrywki, których początek sięga ubiegłego roku, a w tym sezonie odbędzie się druga ich edycja. Zespoły biorące udział w lidze rozgrywają swoje mecze w niedziele na hali w Nowym Żmigrodzie, gdzie nasi siatkarze rywalizować będą z nowymi drużynami: Tagormet Jasło, Nienaszów, Rozwój Szerzyny, Mundurowi oraz Team Jasło, do których być może dołączą jeszcze inne zespoły.

Nowi zawodnicy

Nie wszyscy zawodnicy, którzy dotychczas reprezentowali naszą drużynę wezmą udział w rozgrywkach nowego sezonu. W związku z tym Olimpia Jasionka od początku przygotowań poszukiwała nowych graczy. Nie tylko w Jasionce, ale też w innych miejscowościach trudno jest znaleźć zawodników do gry na odpowiednim poziomie. Do drużyny dołączył Kosma Gutowski (Nadleśnictwo Dukla) oraz Dominik Jurczak (Korczyna). Z zespołem trenuje także dwóch zawodników z drużyny Olewers Łysa Góra: Wojciech Klich i Jan Potera. Kadra naszego zespołu liczy kilkunastu zawodników, którzy tym razem w lidze Żmigrodzkiej rywalizować będą o jak najlepszy wynik.

Nowy sprzęt i warunki do gry

Hala sportowa w Jasionce wykorzystywana jest nie tylko do zajęć wychowania fizycznego. Odbywają się tutaj ćwiczenia pozaszkolne, zajęcia fitness latino dance oraz treningi piłki siatkowej. W imieniu drużyny dziękujemy Gminie Dukla, w szczególności Panu Łukaszowi Piróg, za piłki treningowe oraz mieszkańcowi Jasionki, Panu Markowi Szczurek, za sprzęt treningowy.

Jak się okazuje, dobre warunki do gry i odpowiedni sprzęt do uprawiania sportu to wciąż za mało, by dorośli i młodzież chcieli uprawiać tak popularny sport jak piłka siatkowa. Chętnych zapraszamy do udziału w treningach, a naszym zawodnikom życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *