Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Amatorska Liga Siatkówki zakończona. Sukces siatkarzy z Jasionki

Liga Żmigrodzka

Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Nowym Żmigrodzie. W turnieju finałowym wystąpiły trzy najlepsze zespoły, które walczyły o zwycięstwo.

Liga żmigrodzka

Amatorska Liga Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród wystartowała w 2018 roku. Była to pierwsza tego typu inicjatywa, która jak się okazało przyniosła spore zainteresowanie tą dyscypliną sportu bowiem w pierwszym sezonie wystąpiło 6 drużyn, a emocjonujące rozgrywki odbywały się wśród licznie zgromadzonej publiczności. Zwyciężył zespół Tagormet Jasło, a najlepszym zawodnikiem został Karol Tomasik z Nienaszowa.

W drugiej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki wystartowała drużyna SKF „Olimpia” Jasionka, która wzmocniona kilkoma zawodnikami mogła mierzyć bardzo wysoko. W drugiej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki wystąpiło 7 drużyn, a mecze ligowe odbywały się niedzielne popołudnia. Ostatecznie jedna przegrana z zeszłorocznym zwycięzcą ligi i pięć zwycięstw z resztą zespołów dały 2. miejsce w tabeli. O wszystkim miał zadecydować turniej, w którym trzy najlepsze drużyny rywalizowały o końcowe zwycięstwo, natomiast pozostałe o 4. miejsce w tabeli. W turnieju finałowym Tagormet Jasło po raz drugi udowodnił swoją wyższość nad resztą zespołów, a drużyna z Jasionki zajęła wysokie 2. miejsce tocząc zacięte pojedynki ze zwycięzcą ligi oraz z zespołem GDS Nowy Żmigród.

 

Wyniki

Jasionka – Policja 2:0 (25:16, 25:17)
Tagormet – Jasionka 2:1 (22:25, 25:22, 20:18)
Jasionka – Straż 2:0 (25:21, 25:23)
Jasionka – Team Jasło 2:0 (26:24, 25:20)
Jasionka – Łężyny 2:0 (25:12, 25:18)
Jasionka – Nowy Żmigród 2:1 (25:21, 11:25, 15:13)

Turniej finałowy:
Tagormet – Jasionka 2:0
Jasionka – Nowy Żmigród 2:1
Tagormet – Nowy Żmigród 2:1

Tabela końcowa:
1. Tagormet Jasło
2. Olimpia Jasionka
3. GDS Nowy Żmigród
4. Straż
5. Policja
6. Team Jasło
7. Łężyny

 

Stowarzyszenie Olimpia Jasionka

Po zakończonych rozgrywkach Wójt Gminy Nowy Żmigród Pan Grzegorz Bara nagrodził naszych zawodników pucharem, dyplomem, piłką do siatkówki oraz pamiątkowymi medalami.

Nowy sprzęt sportowy

W grudniu 2019 r. klub sportowy „Olimpia” Jasionka wzbogacił się o nowy sprzęt treningowy w postaci 9 piłek do siatkówki z projektu pt. „Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizacja treningów oraz upowszechnianie piłki siatkowej na terenie Gminy Dukla” dofinansowanego z budżetu Gminy w ramach środków na rozwój sportu.

Molten 4500

Jak się okazuje, dobre warunki do gry i odpowiedni sprzęt do uprawiania sportu to wciąż za mało, by dorośli i młodzież chcieli uprawiać tak popularny sport jak piłka siatkowa. Naszym zawodnikom gratulujemy dobrych wyników, a chętnych zapraszamy do udziału w treningach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *