Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Jasełka i wspólne kolędowanie

jasełka jasionka

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. o godzinie 15:00 w Domu Ludowym w Jasionce odbyły się jasełka, połączone z koncertem kolęd.

Wielkie Rzeczy uczynił mi…” to tytuł i motyw przewodni spotkania, które odbyło się w ubiegłą niedzielę. Pięknie udekorowana sala wprowadziła przybyłych gości w bożonarodzeniowy klimat i stanowiła przedsmak tego, co wydarzyło się później…

Jasełka bożonarodzeniowe

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Piróg, która powitała wszystkich przybyłych gości. Podczas spotkania obecni byli: Wiceburmistrz Gminy Dukla Pan Łukasz Piróg, Radna powiatu krośnieńskiego Pani Józefa Winnicka-Sawczuk, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Dukli Pani Danuta Szczurek, ksiądz proboszcz Piotr Wojnar, sołtys sołectwa Jasionka Pan Adam Szczurek, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji z naszej miejscowości, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz pozostali mieszkańcy Jasionki. Następnie wzrok wszystkich skupił się na scenie, na której odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Jasionce. Mieszkańcy Jasionki oraz przybyli goście przez blisko godzinę mogli podziwiać świetną grę młodych aktorów, którzy przedstawili historię narodzin Jezusa.

Łukasz Piróg Gmina Dukla

Doskonały występ został nagrodzony gromkimi brawami, po których głos zabrała Pani Dyrektor wyrażając wdzięczność wobec uczniów, nauczycieli ich przygotowujących oraz Rady Rodziców, która była organizatorem tego wydarzenia. Słowa uznania wobec uczniów, nauczycieli i organizacji pozarządowych działających na terenie Jasionki wyraził także Wiceburmistrz Gminy Dukla Pan Łukasz Piróg, który w swym krótkim wystąpieniu wspomniał o świetnej grze aktorskiej uczniów Szkoły Podstawowej, współpracy i zaangażowaniu jakie w ostatnim czasie widoczne jest w Jasionce, a dziękując za zaproszenie, w imieniu Pana Burmistrza i własnym, złożył noworoczne życzenia. Następnie głos zabrała Radna powiatu krośnieńskiego Pani Józefa Winnicka – Sawczuk, która w imieniu Pana Starosty Jana Pelczara i własnym przekazała najserdeczniejsze życzenia oraz przedstawiła laureatów konkursu szopek bożonarodzeniowych.

Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W tym roku obyła się już 21. edycja Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Muzeum Historyczne w Dukli. W środę 8 stycznia odbył się finał konkursu, w którym 2. miejsce w kategorii „Szkoły Podstawowe – klasy I – V” zajęła Zuzanna Nowak oraz Magdalena Jastrzębska. Marek Leśniak w swojej kategorii zajął I miejsce, a wyróżnienie otrzymała Ania Kowalewska. Wszystkie szopki biorące udział w konkursie można było obejrzeć podczas spotkania, a na choince znajdowały się ręcznie robione ozdoby wykonane przez uczniów z okazji szkolnego konkursu.

szopka bożonarodzeniowa

Wspólne kolędowanie

Drugą część jasełek stanowił koncert połączony ze wspólnym kolędowaniem. Wszyscy przybyli goście mieli okazję do odśpiewania kolęd i pastorałek oraz do skorzystania z poczęstunku, który przygotowała Rada Rodziców.

jasełka jasionka

Jasełka bożonarodzeniowe połączone z koncertem kolęd to pierwsze i miejmy nadzieję nie ostatnie, spotkanie mieszkańców Jasionki oraz społeczności szkolnej, które wytworzyło niepowtarzalny nastrój utrzymany w klimacie świąt Bożego Narodzenia. O zasadności organizowania tego typu wydarzeń świadczy frekwencja, która po raz kolejny zaskoczyła chyba samych organizatorów. Podczas jasełek na sali zgromadziło się ponad 300 osób, które z uwagą oglądały grę młodych aktorów. Portal Jasionka24.pl przeprowadził transmisję live (dostępną pod tym linkiem), którą dotychczas obejrzało prawie półtora tysiąca osób. Tak duże zaangażowanie daje nie tylko sporą satysfakcję, ale jest też motywacją do podejmowania kolejnych działań, których w Jasionce na pewno nie brakuje.

 

[ ZDJĘCIA ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *