Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Walczyli w turnieju FIFA20. Rafał Głód ponownie najlepszy

Turniej fifa 20

W sobotę 1 lutego na hali sportowej w Jasionce odbył się Turniej FIFA 20 o Puchar Prezesa SKF Olimpia Jasionka.

W turnieju mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Jasionki oraz zawodnicy lokalnych drużyn: Huragan Jasionka i Olimpia Jasionka. Do rozgrywek zgłosiło się 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na 4 grupy, a o wszystkim zdecydowało losowanie.

Składy grup po losowaniu:

Grupa A: Rafał Jakieła, Paweł Barsznica, Szymon Uliasz, Robert Głód
Grupa B: Rafał Głód, Damian Bień, Kacper Michalczyk, Bartek Głód
Grupa C: Konrad Głód, Dawid Chłap, Damian Wróbel, Marcin Barsznica
Grupa D: Marek Drozd, Adel Askri, Daniel Stanisz, Kamil Michalczyk

Po trzech godzinach gry wyłoniono zwycięzców każdej z grup oraz zawodników z drugiego miejsca, którzy także awansowali do ćwierćfinałów. Najlepsi w swoich grupach okazali się: Rafał Jakieła i Paweł Barsznica (grupa A), Rafał Głód i Damian Bień (grupa B), Konrad Głód i Dawid Chłap (grupa C) oraz Marek Drozd i Adel Askri (grupa D). Ćwierćfinały wyłoniły czterech najlepszych zawodników turnieju. Byli to: Rafał Głód, Damian Bień, Dawid Chłap oraz Konrad Głód. Mecze finałowe przestawiały się następująco:

Półfinały:
Rafał Głód – Damian Bień 5:0
Konrad Głód – Dawid Chłap 5:1

Mecz o 3. miejsce
Damian Bień – Dawid Chłap 5:3

Finał
Rafał Głód – Konrad Głód 5:4

Pojedynki o 1. i o 3. miejsce były bardzo zacięte, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka bowiem w regulaminowym czasie gry oba mecze zakończyły się wynikiem 3:3. Zwycięzcą turnieju został Rafał Głód, który obronił tytuł sprzed roku. Na drugim miejscu stanął jego młodszy brat Konrad Głód, a trzecie miejsce zajął Damian Bień. Szczegółowe wyniki dostępne tutaj.

Trzech najlepszych zawodników turnieju zostało nagrodzonych pucharami i dyplomami, które wręczył Rafał Jakieła – prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Olimpia” w Jasionce.

Jasionka k. Dukli

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Pani Dyrektor Ewie Piróg za użyczenie hali sportowej w Jasionce oraz wszystkim pozostałym, którzy użyczyli sprzętu i pomogli w organizacji tego wydarzenia.

Turniej FIFA20 to pierwsza tegoroczna inicjatywa SKF Olimpia Jasionka. Początkowo plany były inne, gdyż pierwszym wydarzeniem w 2020 roku miał być… amatorski konkurs soków narciarskich w Jasionce, jednak plany pokrzyżowała pogoda. Klub sportowy „Olimpia” już zapowiada kolejne wydarzenie, jakim będzie II edycja turnieju tenisa stołowego dla mieszkańców Jasionki, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *