Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Poprawa infrastruktury drogowej. Osunięte pobocze naprawione

pobocze naprawa

Dopiero w tym tygodniu Powiatowy Zarząd Dróg naprawił osunięte pobocze przy drodze powiatowej nr 1999 na trasie Jasionka – Lubatowa.

Niebezpieczne miejsce

O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu jeszcze w 2018 roku starał się Radny Rady Miejskiej w Dukli – Bogusław Karkoszka, który wówczas wystosował pismo do Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie informując o miejscowym zagrożeniu oraz zgłaszając inne potrzeby (m.in. budowę chodnika w naszej miejscowości). O ile wtedy zagrożenie nie było aż tak duże, tak w tym roku na skutek ulewnych opadów deszczu w tym miejscu osunęło się pobocze, co stworzyło spore zagrożenie dla wszystkich podróżujących tą drogą.

wypadek jasionka

Liczne zdarzenia drogowe

Poprzez brak pobocza i zachowania odpowiedniej ostrożności kierujących, na tym ostrym zakręcie wielokrotnie dochodziło do zdarzeń drogowych, podczas których pojazdy lądowały w przydrożnym rowie. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu od dłuższego czasu starali się okoliczni mieszkańcy, jednak ich działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. We wrześniu br. Sołtys naszej miejscowości również wystosował pismo do Powiatowego Zarządu Dróg w tej sprawie. Temat omówiony został również podczas ostatniego zebrania wiejskiego, a swoje działania w tej kwestii przedstawili Radni Powiatu Krośnieńskiego: Józefa Winnicka-Sawczuk oraz Zenon Fedak.

starosta krośnieński

Spotkanie ze Starostą i Dyrektorem PZD

Niespełna dwa tygodnie później, w środę 23 września w Jasionce odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Starosta Powiatu Krośnieńskiego – Jan Pelczar, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – Marek Pepera, Radna Rady Powiatu Krośnieńskiego – Józefa Winnicka-Sawczuk, Wiceburmistrz Dukli – Łukasz Piróg oraz Radny Rady Miejskiej w Dukli – Bogusław Karkoszka. Podczas spotkania omówiono stan dróg powiatowych na terenie Cergowej i Jasionki oraz sposoby podniesienia ich bezpieczeństwa. W tym tygodniu Powiatowy Zarząd Dróg przystąpił do naprawy osuniętego pobocza na trasie Jasionka – Lubatowa. W ramach prowadzonych działań zasypano przepust drogowy i poszerzono pobocze, co umożliwi swobodny przejazd i wyminięcie się dwóch pojazdów.

naprawa dróg

Podczas spotkania ze Starostą i Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg przedstawiono również propozycję budowy chodnika na terenie miejscowości Cergowa i Jasionka, który zwiększyłby poziom bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców. Jednak, aby taki chodnik mógł powstać konieczne jest przygotowanie kosztownego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *