Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Ruszyła modernizacja drogi do zbiornika wodnego

budowa drogi

W połowie października rozpoczęły się prace związane z modernizacją drogi dojazdowej do zbiornika wodnego znajdującego się pod Górą Cergowa.

Utrudniony dojazd

 Od 1976 roku Jasionka ma dostawę wody ujętej ze źródeł na Górze Cergowa. Woda jest dostarczana z wodociągu, którego zarządcą jest Spółka Wodna w Jasionce. Od 2008 roku formalnie zarządza ona dostawą wody do wsi, dla ok. 50% gospodarstw naszej miejscowości. Droga prowadząca do zbiornika wodnego oraz innych gruntów rolnych z roku na rok sprawiała coraz większe trudności. Krzewy i drzewa rozrosły się tak mocno, że w niektórych miejscach ciężko było przejechać. O poprawę warunków dojazdu do zbiornika od pewnego czasu starał się Zarząd Spółki wodnej w Jasionce.

droga

 

Modernizacja drogi

W czerwcu 2020 r. Gmina Dukla podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie umowę dotyczącą dotacji w wysokości 82 000 złotych z przeznaczeniem na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dofinansowaniem zostały objęte 3 miejscowości: Barwinek, Teodorówka i Jasionka, gdzie rozpoczęły się prace modernizacyjne. Dostępne środki pozwoliły na przebudowę drogi nr 3426 w Jasionce na odcinku kilkuset metrów. W ramach zadania wykonane zostało mechaniczne korytowanie z odwozem ziemi, profilowanie i zagęszczanie podłoża, podbudowa z kruszywa naturalnego oraz oczyszczanie rowów. Prace mają być kontynuowane w kolejnym roku. Modernizacja drogi ułatwi rolnikom dojazd do gruntów rolnych, a spółce wodnej dotarcie ciężkim sprzętem do zbiornika wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *