Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Z Karpat do ekstraklasy. Konrad Głód marzy o karierze piłkarskiej

Konrad Głód

Karpaty Krosno od kilku lat regularnie eksportują swoich piłkarzy do dużych klubów z ekstraklasy. O podobnej drodze marzy mieszkaniec Jasionki – Konrad Głód.

– Gram w piłkę od sześciu lat zaczynałem w mojej miejscowości w Jasionce, potem była Akademia Beniaminek Krosno, a od pięciu lat jestem w Karpatach Krosno – mówi Konrad Głód. – Czy się opłacało? Myślę, że tak, mam możliwość grania w bardzo dobrej lidze, Centralnej Lidze Juniorów. Może nie był to dla nas najlepszy sezon, ale myślę, że pokazaliśmy, na co nas stać.

W klubie jest też jego starszy brat Rafał, to on wciągnął brata do Karpat, dziś młodszy zaczyna doganiać starszego.

Sam chciałem iść do Karpat, ale to prawda, że Rafał mnie do tego namawiał. Czy go dogonię? Zobaczymy on jest trzy lata starszy – mówi Konrad, który już przywykł, że zazwyczaj trafia do drużyn, w których są piłkarze nieco starsi od niego. Jesienią grał w CLJ U17, gdzie występowali w większości 16-latkowie, a mimo to był wyróżniającym się graczem w swoim zespole.

Konrad nabiera coraz większej pewności siebie, w ostatnich spotkaniach bardzo dobrze wyglądał, dużo brał na siebie – mówi Piotr Hajduk, trener Karpat w CLJ U17. – Jeśli chodzi o niego, to jestem zadowolony z jego gry, daje rady, widać, że chce grać i bierze piłkę na siebie. Fajnie wygląda jego gra ostatnimi czasy. Szkoda, że nie idą za tym liczby, za gole czy za asysty.

Konrad jesienią zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów, zagrał we wszystkich 14 kolejkach, za każdym razem wychodząc w podstawowym składzie. W większości meczów spędzał na placu gry pełne 90 minut. Z czasem coraz baczniej zaczął mu się przyglądać trener pierwszej drużyny Karpat Dariusz Liana.

Jeśli mam tylko czas i nie koliduje to z moimi obowiązkami wobec pierwszego zespołu, to przychodzę na mecze naszych juniorów – mówi trener Liana. – Znam Konrada, jego kolegów z drużyny. Przed każdym z nich jest duża praca. Mają szczęście, że mają okazje zagrać w Centralnej Lidze, bo ta liga jest mocna.

Z drużyny występującej w CLJ już trzech chłopców dostało szansę pokazania się w pierwszym zespole, to Michał Smoleń, Michał Telega i najmłodszy z nich Konrad Głód.

Ten ostatni zagrał w seniorach dwa razy po pół meczu w Regionalnym Pucharze Polski z Sokołem Domaradz i Wiki Sanok. Trener Liana wpuścił go też na ostatnie minuty spotkania w Rzeszowie z Resovią II, dając mu okazję zadebiutować w seniorskiej lidze.

Nie chciałem zabierać tych chłopaków trenerowi z CLJ. Gdyby nie to, może tych minut byłoby więcej – dodał Liana.

Bracia Głód lubią grać w piłkę na trawie i nie tylko. Konrad zdradził, że uwielbiają też grać w piłkę na komputerze. – Gramy często w FIFĘ lub inne gry piłkarskie. Braliśmy nawet udział w turnieju FIFA w naszej miejscowości. Brat go wygrał, a ja byłem drugi – dodał Konrad.

Młodszy z braci Głodów myśli jednak o poważnej karierze piłkarskiej.

Moim marzeniem jest zadebiutować, ale w ekstraklasie. Może za dwa, trzy lata, a może wcześniej uda się trafić do akademii jakiegoś dużego ekstraklasowego klubu – mówi.

W przeszłości na testy zapraszały go m.in. akademie z Lecha Poznań czy Wisły Kraków. Nam zdradził, że jeśli miałby wybór, to byłaby to Cracovia.

Źródło: nowiny24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *