Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Uwaga na wilki. Zagryzły psa

wilki dukla

W ostatnim czasie odnotowano zwiększoną liczbę niebezpiecznych zdarzeń z udziałem wilków. Do jednego z nich doszło na terenie Jasionki.

Wilki na Górze Cergowa

Od 1998 roku wilki są chronione w całej Polsce celem utrzymania równowagi ekologicznej w lasach. Dzięki temu zwierzęta coraz częściej zasiedlają miejsca, w których dotychczas nie były widywane. W województwie podkarpackim wilki występowały przede wszystkim w Bieszczadach, jednak ich obecność na terenie Góry Cergowa nie powinna nikogo dziwić.

wilki góra cergowa

Podchodzą do zabudowań

Od kilku tygodni zwierzęta widywane były nie tylko w lasach, ale także w pobliżu zabudowań. Nie stanowiły jednak zagrożenia dla ludzi, zwierząt i gospodarstw domowych. Problem pojawił się wówczas, gdy w ubiegłym tygodniu na terenie jednej z posesji w Jasionce wataha wilków zaatakowała i zagryzła owczarka niemieckiego. Jak się okazało, nie była to pierwsza ich próba polowania na zwierzę.

wilk dukla

Uwaga! Drastyczne zdjęcie. Wchodzisz na własną odpowiedzialność. [KLIKNIJ TUTAJ]

Niegroźne dla człowieka

Wilk jest drapieżnikiem, więc zabijanie zwierząt wynika z jego biologii, a psy są często traktowane jako konkurenci w walce o terytorium. Choć wilki unikają kontaktu z człowiekiem, warto pamiętać, że są to zwierzęta dzikie. Z uwagi na ich obecność w naszych terenach należy zachować ostrożność oraz nadzór nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *