Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Druhowie OSP Łęki Dukielskie z nowym samochodem

OSP Łęki Dukielskie

Ochotnicza Straż Pożarna w Łękach Dukielskich ma „nowy” średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Strażacy hucznie powitali nowy nabytek.

43-letni Magirus

Jednostka OSP Łęki Dukielskie do tej pory dysponowała 43-letnim pojazdem marki Magirus, który był najstarszym samochodem gaśniczym wśród wszystkich jednostek OSP w Gminie Dukla. Ze względu na swój stopień eksploatacji, pojazd przysparzał druhom sporo problemów. Samochód, który trafił do jednostki w 2001 roku, nie był już w pełni sprawny, gdyż pojawiały się liczne usterki, głównie z hamulcami. W związku z tym pojazd, który powinien być niezawodny, stanowił zagrożenie dla samych strażaków. Z biegiem czasu odmówił posłuszeństwa.

jednostka OSP Łęki Dukielskie
Magirus przez 20 lat służył strażakom OSP Łęki Dukielskie

Starania o nowy wóz strażacki

Dotychczasowy pojazd został wyłączony z podziału bojowego, przez co miejscowi strażacy nie mogli wyjeżdżać do działań na terenie swojej miejscowości. Przy zdarzeniach interweniowali druhowie z okolicznych jednostek OSP KSRG Kobylany, OSP Wietrzno, OSP KSRG Równe i OSP KSRG Dukla. Strażacy z OSP Łęki Dukielskie czynili starania o pozyskanie wozu, który mógłby im służyć podczas akcji. Niestety, w wyniku pierwszego przetargu jaki ogłosiła Gmina Dukla, pojazdu nie udało się zakupić. Dopiero za drugim podejściem wóz strażacki można było sfinansować. Dostarczyła go firma Auto-Mar z Torunia.

 

Jednostka z nowym pojazdem

W czwartek 5 sierpnia “nowy” wóz strażacki trafił do miejscowej jednostki. Przyjazd samochodu asystowali druhowie z OSP KSRG Kobylany, OSP KSRG Dukla i OSP KSRG Równe. Strażacy OSP Łęki Dukielskie, druhowie innych jednostek oraz miejscowi mieszkańcy specjalnie na tę okoliczność przygotowali huczne powitanie. Nie zabrakło fajerwerków, petard i szampana.

Ochotnicza Straż Pożarna Łęki Dukielskie
Renault Premium pochodzi z Francji. Po dopełnieniu formalności trafi do podziału bojowego

Zakup wozu sfinansowany został z budżetu Gminy Dukla. Koszt wyniósł około 189 000 zł. „Nowy” pojazd to 22-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Renault Premium posiada m.in. 3000 litrowy zbiornik wody, szybkie natarcie, maszt oświetleniowy oraz wyciągarkę. Wóz jest gotowy do akcji, a miejscowi strażacy w końcu mogą się cieszyć ze sprawnego pojazdu.

Fot. Krosno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *