Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

W Tylawie powstanie hala sportowa

Szkoła Tylawa

Przy Szkole Podstawowej w Tylawie powstanie nowoczesna hala sportowa. Gmina Dukla na ten cel otrzymała dofinansowanie.

WF w holu budynku

Brak odpowiednich warunków do pracy i lekcje WF-u na korytarzu szkolnym to problem wielu polskich szkół. Nadal znaczna część z nich nie posiada sali gimnastycznej, gdzie uczniowie mogliby rozwijać swoje sportowe umiejętności. Od lat podobnie jest w Szkole Podstawowej w Tylawie, gdzie zajęcia wychowania fizycznego odbywają są w holu budynku. Za dwa lata dzieci i młodzież uczęszczające do SP Tylawa zyskają komfortowe warunki do zajęć sportowych.

Dofinansowanie na budowę hali sportowej

W lipcu br. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru do programu „Sportowa Polska”, w którym jeden z wniosków złożyła Gmina Dukla. Projekt pt. „Budowa hali-sportowej wraz z instalacjami wewnętrznymi Tylawie” przeszedł pozytywną ocenę formalną i zyskał dofinansowanie w wysokości 1 228 770 zł.

Obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia

Projekt zakłada budowę hali sportowej o wymiarach 12,28 x 34,48 m. Obiekt powstanie z gotowych materiałów, większą część budynku stanowić będzie sala gimnastyczna. Prócz niej znajdzie się miejsce na szatnie, toalety, pokój nauczycielski i pomieszczenia magazynowe. Budowa sali gimnastycznej podniesie standardy edukacyjne, a młodzież szkolna w końcu doczeka się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Uzyskane dofinansowanie stanowi 50% wartości przedsięwzięcia. Koszt robót budowlanych wynosi 2 247 540,00 zł,  a termin realizacji przewidziany jest na 31 sierpnia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *