Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Myjnia samochodowa w Dukli. Sprawdź, gdzie powstanie

myjnia dukla

Wkrótce mieszkańcy Gminy Dukla, a także przejeżdżający kierowcy, będą mogli skorzystać z pierwszej bezobsługowej myjni samochodowej w Dukli.

Pomysł budowy myjni w Dukli powstał kilka lat temu, jednak dopiero w tym roku projekt doczeka się realizacji. Od zeszłego roku trwają czynności formalne dotyczące warunków zabudowy. W marcu 2021 roku Dyrektor Zarządu Zalewni w Jaśle na wniosek inwestora wszczął postępowanie w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie ścieków przemysłowych do środowiska z myjni samochodowej, która ma powstać w Dukli. W sierpniu br. rozpoczęły się prace budowlane. Inwestycja zostanie zrealizowana na działce nr 84 obręb ewidencyjny 180702_4.0001 Dukla.

działka dukla
Działka nr 84 przy dukielskiej targowicy, naprzeciw OSP Dukla. Tutaj powstanie nowa myjnia

Nowy obiekt to nowoczesna samoobsługowa myjnia samochodowa. Jak udało nam się dowiedzieć, na myjni pojawi się odkurzacz samochodowy i automat ze środkami czystości do pielęgnacji samochodów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt ma zostać oddany do użytku w ciągu najbliższych kilkudziesięciu dni.