Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

Z góry Cergowa widać więcej. Luneta na wieży widokowej

Od dziś turyści odwiedzający górę Cergowa mogą zobaczyć panoramę Beskidu Niskiego w innej odsłonie. Na wieży zamontowano lunetę.

Wieża widokowa na górze Cergowa została oddana do użytku w październiku 2018 r. Jej budowa bez wątpienia była jedną z najlepszych inwestycji turystycznych na terenie Gminy Dukla. Obiekt codziennie, a szczególnie w weekendy, odwiedza wielu turystów. Pierwsza modyfikacja wieży miała miejsce w listopadzie 2020 r. Wówczas rozpoczęta została inwestycja, która zakładała budowę dodatkowej platformy pomiędzy ostatnią kondygnacją wieży, a dachem. Dzięki temu turyści mogą wspiąć się o cztery metry wyżej, by podziwiać panoramę Beskidu Niskiego.

luneta góra cergowa
Luneta na wieży widokowej stanowi kolejną atrakcję dla turystów

W ramach projektu “Dukla – Svidnik 360°” Interreg VA Polska – Słowacja 2014-2020 na wieży widokowej została zamontowana luneta, dzięki której zwiedzający będą mogli bliżej przyjrzeć się poszczególnym elementom otaczającego nas krajobrazu. To z kolei uatrakcyjni zwiedzanie obiektu, gdyż turyści zobaczą to, czego nie widać gołym okiem.

red. Dukla24.pl/fot. MOSiR Dukla