Dukla24.pl

Aktualności z Dukli i Gminy Dukla. Wydarzenia, Sport, Inwestycje, Kultura, Turystyka

O. Krystyn walczy o powrót do zdrowia. Potrzebne wsparcie

ojciec krystyn

Krystyn Mroczka pełniący posługę w klasztorze OO. Bernardynów w Dukli w sierpniu zapadł w śpiączkę na skutek niedotlenienia mózgu. Czeka go kosztowna rehabilitacja.

Zatrzymanie akcji serca

Będący członkiem wspólnoty zakonnej ojców Bernardynów w Krakowie, O. Krystyn Mroczka w okresie letnim przejął obowiązki związane z budową nowej pustelni na wzgórzu Zaśpit, która ma powstać tuż obok już istniejącej. Miał zajmować się sprawami formalnymi związanymi z tą inicjatywą. W sierpniu 2021 r., po odprawieniu Mszy św. na Pustelni, wracał do klasztoru w Dukli pokonując 7-kilometrową trasę biegiem. Nagle doznał zatrzymania akcji serca i upadł na chodnik nie dając oznak życia. Dzięki pomocy przejeżdżającej wówczas pielęgniarki, o. Krystyn znalazł się na oddziale intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie.

Kosztowna rehabilitacja

Krążenie i oddech zostały przywrócone, lecz O. Krystyn zapadł w śpiączkę na skutek niedotlenienia mózgu. Do odzyskania zdrowia konieczne jest rozpoczęcie terapii w wyspecjalizowanej klinice rehabilitacyjnej. 6-tygodniowy okres rehabilitacji kosztuje 27 000 zł. Jednorazowy pobyt to za mało. Zalecane jest by takie turnusy powtarzać i wracać do kliniki na dalsze leczenie.

W tym miejscu chcemy zwrócić się do wszystkich ludzi dobrego serca, dobrej woli, wrażliwych na niewyobrażalne cierpienie chorego, zamkniętego we własnym ciele, aby dobrowolną ofiarą, wsparli wysiłki naszej Rodziny i Rodziny zakonnej w walce o powrót do nas Ojca Krystyna. Wyrwanie ze szponów śpiączki, przywrócenie na miarę możliwości sprawności fizycznej temu Bożemu kapłanowi. – czytamy na stronie zbiórki założonej na portalu zrzutka.pl

Piknik charytatywny

W sobotę 9 października 2021 roku w godzinach od 12:00 do 17:00 na parkingu przy Pustelni Św. Jana z Dukli w Trzcianie odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Ojca Krystyna. W programie przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych.

piknik

Potrzebne wsparcie

Szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia, formy wsparcia oraz inne aktualności znajdą Państwo na stronie internetowej www. ojcieckrystyn.pl

Tam też dostępny jest numer konta, na które można wpłacać pieniądze dla Ojca Krystyna: 25 1090 2590 0000 0001 4859 5011 (Santander Bank) z dopiskiem „DAROWIZNA DLA O. KRYSTYNA”.

Jest to konto dedykowane wyłącznie wydatkom związanym z leczeniem ojca Krystyna, które założyła specjalnie na ten cel Jego siostra (Jadwiga Wołek, Myślenice). To jej dane prosimy wpisać do przelewu. Docelowo czynimy starania, aby założyć Ojcu subkonto w fundacji dla osób niepełnosprawnych, jednakże sprawy formalne i prawne w takim przypadku trwają miesiącami, a my musimy działać „od zaraz” – czytamy na stronie www. ojcieckrystyn.pl

Red. Dukla24.pl | fot. Bernardyni.pl